Утрински Весник
Македонија

Жена падна од автобус на ЈСП, пренесена е во болница

Возач нападнат во автобус во Чаир

Скопјанка на возраст од 71 година падна од автобус на ЈСП во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Жената со тешки повреди е пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

„Вчера, во Скопје, на булеварот Трета македонска бригада, М. Г. (71) од Скопје паднала во автобус на ЈСП, управуван од Д. В. (56) од Скопје, во кој се превезувала како патничка. Таа добила тешки телесни повреди, констатирани во комплексот клиники ‘Мајка Тереза’“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од полициска екипа.

Можете да прочитате

Состојбата на патиштата редовна, но внимателно возете поради работи на пат

Македонските патарини лани собрале над 53 милиони евра

Времето денес сончево и топло