Утрински Весник
Македонија

Зајкова:Нашиот план предвидува подобар, европски живот за сите со европски вредности! 

Nema Otkazhuva E Od Idninata Miting Skop E.jpeg

Само ако ги почитуваме либералните вредности на еднаквост, солидарност и почитување на разликите ќе изградиме држава која ќе биде добра за сите. Нашиот план предвидува подобар, европски живот за сите со европски вредности, истакна коносителката на изборната листа во ИЕ 1, претседателката на Либерално демократската партија Моника Зајкова. За учениците и студентите, за младите, за работниците, за стопанствениците, за пензионерите, за мажите, за жените. За сите, затоа што секој еден е важен. Нема откажување од иднината! Победа во изборна единица 1!, порача претседателката на Либерално демократската партија Моника Зајкова, од големиот митинг на СДСМ и Коалицијата.

Можете да прочитате

Таравари: Коалицијата Вреди е најдобрата гаранција дека С. Македонија ќе го продолжи европскиот пат

Клековски: Не треба да го промениме Уставот додека не видиме знаци на добра волја од Бугарија, до тогаш треба да се справиме со криминалот и корупцијата

Петров и Богоев разочарани од сопартициите оти молчеа во Собранието на конститутивната седница