Утрински Весник
Македонија

Времето денеска сончево, попладне облачно

Времето денеска сончево и ветровито

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а од вечерните часови облачноста ќе се зголеми и во текот на ноќта ќе има локален дожд. Ќе дува слаб ветер од северен правец, кој кон крајот на денот долж Повардарието ќе засилува, информираат од УХМР.

dobivaj vesti na viber

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 28 до 35 степени. Индексот на ултравиолетово зрачење ќе биде 7.

Во Скопје сончево, попладне со умерена, а кон крајот на денот со значителна облачност облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне 33 степени.

Можете да прочитате

Бендевска: Преговорите меѓу ЗНАМ и ВМРО ДПМНЕ се во финална фаза

Паника во летот од Цирих кон Скопје принудно вратен назад во авионот удрил гром

Петровска: ВМРО-ДПМНЕ е против „Северна Македонија“ а го избриша „Република Македонија“ од својот Статут