Утрински Весник
Македонија

(Во живо) Протест за скандалот со кражба на лекови на Онкологија

(Во живо) Протест за скандалот со кражба на лекови на Онкологија

Граѓаните се собираат на протестот пред Владата поради случувањата на Клиниката за онкологија по објавите дека на пациентите им биле давани физиолошки раствори, а скапите лекови против канцерогинете заболувања завршувале на црниот пазар.

dobivaj vesti na viber

Организаторите на протестот најавија дека нема да прифатат одговорност само од најнискиот ешалон на Клиниката туку дека ќе бараат кривична одговорност за владините функционери.

Протестот од Владата, ќе продолжи пред Министерството за здравство.

Можете да прочитате

Џафери поднесе Предлог Деловник за работа на Собранието

Група мaлолетници нападнале врсник и го снимале со телефон во Скопје

Насилство во Кисела Вода: скопјанец ги нападнал сопругата и нејзината мајка