Утрински Весник
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ потврди дека Мицкоски се сретнал со Таравари

Hristi An Mickoski 2.jpg

„Точно е дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски имаше средба со Арбен Таравари попладнево и се разговараше за принципите за можно идно коалицирање и заедничка соработка“, одговориле за 360 степени од ВМРО-ДПМНЕ за денешната средба на лидерот на партијата со Таравари

Инаку, како што претходно јави ТВ 21, средбата меѓу Мицкоски и Таравари се случила во седиштето на коалицијата „Вреди“ на плоштадот „Скендербег“ во Скопје.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска попладне се сретнал со еден од предводниците на коалицијата на опозициските партии на Албанците „Вреди“ и доскорешен кандидат за претседател на државата, Арбен Таравари.

Средбата доаѓа на два дена пред парламентарните и вториот круг на претседателските избори во кои за функцијата шеф на државата силите ќе ги одмерат кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силајновска-Давкова и актуелниот претседател на земјата и адут на СДСМ, Стево Пендаровски. 

Можете да прочитате

Уапсен неготинец кој и покрај забрана за доближување ја вознемирувал екс партнерката

Парада на гордоста на 22 јуни под слоганот „Спектакуларно неспослушни“

Мојсоска: Прв закон што ќе го поднесеме е Законот за една изборна единица