Утрински Весник
Магазин

(ВИДЕО) Во Истанбул победата на опозицијата се славеше и со „Утро е“ на Нада Топчагиќ

Capture.jpg
300x250 (7)

Поддржувачите на Републиканската народна партија ја прославија победата на изборите за градоначалник во Истанбул со песната на Нада Топчагиќ „Утро е“.

Актуелниот градоначалник на Истанбул и кандидат на Републиканската народна партија Екрем Имамоглу прогласи победа на изборите за градоначалник во најголемиот град во земјата, а победата се прослави низ градот.

300x250 (7)

Како што пренесуваат медиумите, во една од централните улици на Истанбул е испеана добро познатата песна „Утро је“ од Нада Топчагиќ, која пред неколку години на Сан Ремо ја изведе и познатиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ.

Снимката со славењето е создадена во дел од градот наречен Јилдирим Махала, но се нарекува и Балканска Махала бидејќи повеќето од 200.000 жители на населбата имаат балкански корени, па затоа не е чудо што може да се слушне песна стара речиси 35 години.

Ss1

Можете да прочитате

Вишната го намалува крвниот притисок

Дејвид Бекам ја изнесе на грб сопругата Викторија од роденденската забава

Една од најпопуларните атракции во Барселона „избришана“ од Гугл и Епл Мапс