Утрински Весник
Македонија

(Видео) Пендаровски утре одржува изборна конвенција

Pendarovskilu E.jpg
Ss2

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски утревечер со почеток од 20:00 часот во Спортскиот центар Борис Трајковски, ќе одржи изборна конвенција на која ќе ја презентира својата изборна програма.

„Во изминативе пет години, заедно градиме демократско и граѓанско општество. Така, обединети, и ќе продолжиме. Почнувајќи од утревечер, пред граѓаните ќе ја презентирам програмата за следните пет години. Продолжуваме да градиме општество кое ќе се темели на европски вредности“ пишува Пендаровски на социјалните мрежи.

Ss1

Ss1

Можете да прочитате

Левен: Гласајте за СДСМ и Пендаровски, само тие имаат јасен план за Македонија

Во Косово приведен македонски државјанин баран со меѓународна потерница заради тешко убиство

Ковачевски: ЕУ е единствена шанса за вистински и суштински промени во Македонија