Утрински Весник
Македонија

Влезовите и излезите од Арачиново се затворени, се бараат пукачите

Img 4933.jpeg

Влезовите и излезите од Арачиново се целосно блокирани по пукањето на пладне кон лица блиски на градоначалникот Ридван Ибрахим.

Во моментов може да се забележи и полициски хеликоптер кој ја надлетува општината. Се трага по автомобилите и луѓето кои пукаа во градоначалникот.

Од куршумите се ранети две лица, додека се наведува дека има и едно лице загинато. 

Можете да прочитате

ЦУК: Со хеликоптерска помош ренџерите гасат пожар на Шара

Костадиновска – Стојчевска: Младите имаат право на спокојна и достинствена иднина

Спасовски: Кумановци најдобро знаат со Стево имаме европска иднина, а со лажните патриоти повторна изолација