(Видео) Сити и Тотенхем „пукнаа петарди“, Челси поразен на „Стенфорд Бриџ“

Фудбалерите на Манчестер сити останаа на максималниот учинок во Премиер лигата, откако ја забележаа четвртата победа во четвртото коло. Убедлив триумф во ова коло забележа и Тотенхем, додека Челси ги разочара навивачите со поразот на „Стенфорд Бриџ“ од Нотингем Форест.

Саботните натпревари ги обележаа напаѓачите на Сити и Тотенхем, Халанд и Сон. Двајцата постигнаа хет-трик.

Манчестер сити го победи Фулам со 5:1. Халанд три гола постигна во второто полувреме. Сон пак три гола постигна во победата на Тотенхем кај Барнли од 5:2.

Нотингем Форест со голот на Ентони Еланга во 48.минута. Челси по само четири кола веќе има осум бода помалку од лидерот Сити.

И второто злато на ОИ 2024 за Кина

Ѓуретановиќ не го исплива неговото најдобро време на Олимпијадата во Париз

Кинеската стрелачка репрезентација го освои првиот златен медал на Олимпијадата 2024