Утрински Весник
Спорт

(Видео) Сити и Тотенхем „пукнаа петарди“, Челси поразен на „Стенфорд Бриџ“

(Видео) Сити и Тотенхем „пукнаа петарди“, Челси поразен на „Стенфорд Бриџ“

Фудбалерите на Манчестер сити останаа на максималниот учинок во Премиер лигата, откако ја забележаа четвртата победа во четвртото коло. Убедлив триумф во ова коло забележа и Тотенхем, додека Челси ги разочара навивачите со поразот на „Стенфорд Бриџ“ од Нотингем Форест.

dobivaj vesti na viber

Саботните натпревари ги обележаа напаѓачите на Сити и Тотенхем, Халанд и Сон. Двајцата постигнаа хет-трик.

Манчестер сити го победи Фулам со 5:1. Халанд три гола постигна во второто полувреме. Сон пак три гола постигна во победата на Тотенхем кај Барнли од 5:2.

Нотингем Форест со голот на Ентони Еланга во 48.минута. Челси по само четири кола веќе има осум бода помалку од лидерот Сити.

Можете да прочитате

Најмалку три недели пауза за Де Јонг

Гонзалес го продолжи договорот со Фиорентина

Винисиус се враќа