Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Севилја остана без европски излез преку Ла Лига, после градското дерби со Бетис

(ВИДЕО) Севилја остана без европски излез преку Ла Лига, после градското дерби со Бетис

Севилја и Бетис одиграа без голови во големото градско дерби во Андалузија. Тимот на Мендилибар по ова реми ги загуби шансите за излез во Европа преку пласманот во Ла Лига. Сепак, ќе игра во финалето на Лига Европа.

dobivaj vesti na viber

Бетис е на шестата позиција и реално во многу подобра ситуација од Севилја.

Дербито изобилуваше со тензија, а во финишот Хуан Миранда доби црвен картон.

Можете да прочитате

Де Лаурентис подготвил богата понуда за тренерот на Порто

Воска се раздели со тренерот Берат Имери

Играч на Борусија Дортмунд се сели во Брајтон