Утрински Весник
Спорт

Црвено-црна прослава пред Порта Македонија (ФОТО)

Црвено-црна прослава пред Порта Македонија (ФОТО)

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар повторно е прволигаш. „Црвено-црните“ денеска остварија победа од 3:0 против ФК Скопје во бараж натпреварот за пополнување на Првата лига за сезоната 2023/24. Тоа предизвика огромна еуфорија кај многубројните фанови на клубот.

dobivaj vesti na viber

Прославата сѐ уште трае на плотадот во Скопје.

Вардарци во отворен автобус пристигнаа пред Порта Македонија, каде слават заедно со своите навивачи.

Можете да прочитате

Де Лаурентис подготвил богата понуда за тренерот на Порто

Воска се раздели со тренерот Берат Имери

Играч на Борусија Дортмунд се сели во Брајтон