Утрински Весник
Спорт

(Видео) Нов кикс на Лацио

(Видео) Нов кикс на Лацио

Фудбалерите на Лацио одиграа 1:1 против Монца во петтото коло од Серија А.

dobivaj vesti na viber

Небесносините втор натпревар по ред не победија, а од почетокот на сезоната имаат само еден триумф.

Лацио поведе во 12. минута по голот на Чиро Имобиле од пенал.

Тој гол не беше доволен за победа, бидејќи Галијардини израмни во 36. минута и го постави конечниот резултат.

Лацио по пет кола има само четири бода и се наоѓа на 15. место, додека Монца е на 13. место со бод повеќе.

Тимот од Рим во следното коло ќе го пречека Торино, дома ќе игра и Монца против Болоња.

Foto/ EPA

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања