Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Манчестер Сити со победа над Челси ја прослави титулата

(ВИДЕО) Манчестер Сити со победа над Челси ја прослави титулата

Манчестер Сити со вчерашниот пораз на Арсенал ја освои новата шампионска титула во Премиерлигата, а денеска на „Етихад“ ја завери со триумфот од 1:0 против Челси. Хулијан Алварез беше стрелец на победничкиот гол за „граѓаните“ во 12.минута.

dobivaj vesti na viber

Пеп Гвардиола малку го „измеша“ составот на Сити, но и тој беше доволно квалитетен за да слави против Челси.

По ова, следи и церемонијата на доделување на шампионскиот пехар на Манчестер Сити за освоената титула во англиската елита.Можете да прочитате

Хоселу е на чекор до трансфер во Реал

Покетино почна со чистката – Челси нема да го откупи договорот на Феликс

Де Лаурентис подготвил богата понуда за тренерот на Порто