Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Размоски и Глишиќ за водство на Вардар од 3:0

(ВИДЕО) Размоски и Глишиќ за водство на Вардар од 3:0

Вардар е пред враќање во Првата лига откако има водство од 3:0, како и играч повеќе, во второто полувреме од бараж мечот против Скопје, за враќање во елитата.

dobivaj vesti na viber

Таличен е Кавадарци за „црвеноп-црните“, а посебно за Дарко Размоски кој во 49.минута донесе предност од 2:0, откако на самиот старт на мечот, во третата минута, и го отвори резултатот.

Дарко Глишиќ од слободен удар го постигна третиот гол за Вардар.

Можете да прочитате

Знаме со порака „Косово е Албанија“ и антисрпско скандирање на трибините во Хамбург

Американска пливачка постави светски рекорд

УЕФА му ја одземе акредитацијата на косовски новинар поради провокации