Утрински Весник
Македонија

(Видео) Ковачевски со медиуми бараше макарони и млеко низ маркет, па плати сметка од 328 денари

(Видео) Ковачевски со медиуми бараше макарони и млеко низ маркет, па плати сметка од 328 денари

Премиерот Димитар Ковачевски си испазари млеко, леб, макарони од познат ланец на маркети. Откако со министерот за економија, Крешник Бектеши и директорот на Пазарна, Горан Трајковски, ги разгледаа цените, тој се одлучи за две пакетчиња макарони, а покрај сирењето да купи и урда. За целата сметка плати 328 денари.

dobivaj vesti na viber

„Десно, десно , десно, уште десно, онде се тестенините“, го насочуваа Ковачевски додека пазареше, за полесно да ги најде макароните.

„Сите цени се намалени“, го убедуваше претставникот на маркетот.

Бектеши за време на пазарењето му суфлираше поврзано за цените. Ковачевски отиде кај сирењето и купи. На крајот отиде на каса за да си ја плати сметката.

„Намалени се цените“, рече Ковачевски по пазарењето.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси