Утрински Весник
Македонија

Маж од Тетовско се обидел со автомобилот да прегази соселани

Маж од Тетовско се обидел со автомобилот да прегази соселани

Триесет и четиригодишен маж од тетовското село Прељубиште е приведен.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од полицијата, неговите соселани Д.Р.(45) и С.С.(61) пријавиле дека додека се движеле пеш на регионалниот пат  Желино-Јегуновце, се обидел да ги удри со возило „рено“, но тие успеале да се тргнат покрај патот.

Се расчистува и документира случајот, велат од полицијата.

Можете да прочитате

Состојбата на патиштата редовна, но внимателно возете поради работи на пат

Македонските патарини лани собрале над 53 милиони евра

Времето денес сончево и топло