Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Интер делува моќно, ја растури Фиорентина

(ВИДЕО) Интер делува моќно, ја растури Фиорентина

Интер на убедлив начин стигна до третиот триумф во Серија А совладувајќи ја Фиорентина во Милано со 4:0. Тимот на Симоне Инзаги има максимални девет бода, осум дадени и ниту еден примен гол. Тоа е одличен старт на сезоната.


dobivaj vesti na viber

Маркус Турам го отвори резултатот во 23.минута, а потоа му асистираше на Лаутаро Мартинез за 2:0 во 53.минута. Хакан Чалханоглу од пенал постигна трет гол во 58.минута, а серијата ја затвори повторно Лаутаро Мартинез во 73.минута.

Торино ја победи Џенова со 1:0, со голот на Немања Радоњиќ во судиското продолжение од дуелот.

Можете да прочитате

Македонските девојки на ЕП-2024 ќе играат во Унгарија

Карло Анчелоти откри кои играчи на Реал Мадрид одбиле да шутираат пенали

Кристијано Роналдо доби спор против Јувентус, еве колку пари треба да му плати славниот клуб