Утрински Весник
Свет

(Видео) Еврокомесарка плете додека Фон дер Лаен држи важен говор

(Видео) Еврокомесарка плете додека Фон дер Лаен држи важен говор

Еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон извади игли и конци за време на говорот на претседателката на ЕК Урсула фон дер Лаен и почна да плете.

dobivaj vesti na viber

Се се случи вчера на пленарната седница на Европскиот парламент во Стразбур, пишува „Политико“.

„Еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон е видена со игли за плетење во салата. Ова не е прв пат да го прави тоа“, пишува медиумот.

На видеото, Јохансон може да се види како плете во салата.

„Политико“ објави и фотографија од тегла џем што шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, ја донела со себе на говорницата пред нејзиниот говор.

„Политико“ пишува за тоа, дали е можно Урсула фон дер Лаен да ставила тегла џем до неа како своевиден скриен политички сигнал.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина