Утрински Весник
Спорт

Барнли не го пријави Чурлинов за настап во Премиерлигата

Барнли не го пријави Чурлинов за настап во Премиерлигата

Англискиот премиерлигаш Барнли не го пријави македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов за настап во Премиерлигата оваа сезона.

dobivaj vesti na viber

Менаџерот Винсен Компани го достави списокот на 25 играчи за настап во Премиерлигата, а на него го нема Македонецот кој до крајот на есенскиот дел нема да може да игра мечеви во шампионатот.

Чурлинов сѐ уште се опоравува од сепсата која ја доби на крајот на мај, поради која беше хоспитализиран во клиника во Белград.

Можете да прочитате

Француската полиција уапси десет навивачи на Лион и ПСЖ поради нереди пред финалето на Купот

Бонучи ја завршува кариерата – 24info.mk

Леброн се откажува од 51 милион долари и ги напушта Лејкерси