Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Еспањол оживеа после 0:3 против Атлетико

(ВИДЕО) Еспањол оживеа после 0:3 против Атлетико

Еспањол имаше три гола негатива на домашен терен против Атлетико Мадрид, а потоа се разбуди и дојде до 3:3, па сѐ уште се надева на опстанок во Ла Лига. Сепак, има три бода помалку од конкурентите.

dobivaj vesti na viber

Саул Нигез, Антоан Гризман и Јаник Караско донесоа убедлива предност за Атлетико Мадрид, но Еспањол се врати со головите на Монтес, Хозелу од пенал и Винисиус Соуза.Хетафе исто така се бори за опстанок, а успеа да го победи Бетис во Севилја со 0:1. Стрелец на победничкиот гол беше Омар Алдерете во 68.минута од мечот.Можете да прочитате

УЕФА му ја одземе акредитацијата на косовски новинар поради провокации

Во Скопје почнува Светското ракометно првенство за јуниорки

ЕВРО 2024: Драматично реми на Хрватска и Албанија во Хамбург