Утрински Весник
Спорт

(Видео) Заврши сезоната за Бојан Миовски

(Видео) Заврши сезоната за Бојан Миовски

Репрезентативецот Бојан Миовски ја заврши сезоната. Напаѓачот на Абердин, беше жртва на бруутален старт на 18.годишниот Тери Смол, во 30.минута на натпреварот со Сент Мирен.

dobivaj vesti na viber

Абердин и Миовски се огласија по натпреварот. Добра вест е дека нема никаква скршеница, а магнетната резонанца ќе покаже колкав е степенот на повредата на лигаментите.

Веројатно Миовски нема да биде во конкуренција за јунскиот квалификациски циклус, за пласман на ЕП. Македонија на 16 и 19 јуни ќе игра против Украина и Англија.

Можете да прочитате

Тепачка помеѓу српските навивачи и германската полиција во Минхен пред натпреварот меѓу Данска и Србија

ФСД ќе ја плати казната во УЕФА, а сметката ќе ја испорача до навивачите

Уапсени двајца криминалци – го уценувале семејството на Шумахер, барале 15 милиони евра