Утрински Весник
Спорт

(Видео) Два гола на Бабунски – Дебрецин го победи Ференцварош

(Видео) Два гола на Бабунски – Дебрецин го победи Ференцварош

Македонскиот репрезентативец, Доријан Бабунски со два гола го урна унгарскиот шампион Ференцварош. Дебрецин како гостин славеше со 3.1.

dobivaj vesti na viber

Првиот дел на натпреварот во Будимпешта му припадна на Ференцварош со голот на Пашка. Во вториот дел пресвртот го режираше Бабунски. Македонскиот репрезентативец за четири минути постигна два гола. Боди во финишот го постави конечниот резултат.

Дебрецин со оваа победа се проби на третото место на табелата со 51 бод.

Бабунски со 13 гола е втор на листата најдобри стрелци во Унгарија.

Можете да прочитате

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз

Македонија со одлична победа над Белгија во Златната европска лига