Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Бензема и Родриго го надмудрија Димитриевски за триумф на Реал

(ВИДЕО) Бензема и Родриго го надмудрија Димитриевски за триумф на Реал

Реал Мадрид го победи Рајо Валјекано со 2:1 на „Сантијаго Бернабеу“ и во моментот повторно е на второто место на табелата во Ла Лига со 74 бода. Карим Бензема и Родриго го совладаа Столе Димитриевски, а погодокот за Рајо беше дело на Раул де Томас во 84.минута. Гостите беа на работ на реми, но Родриго постигна победнички гол во 89.минута.

dobivaj vesti na viber

Вилјареал го совлада Кадиз со 2:0, а двоен стрелец беше Николас Џексон.

Елче и Севилја ремизираа, 1:1.Можете да прочитате

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз

Македонија со одлична победа над Белгија во Златната европска лига