Утрински Весник
Свет

Почина Тина Тарнер на 83-годишна возраст

Почина Тина Тарнер на 83-годишна возраст

Легендарната пејачка Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, соопшти нејзиниот портпарол.

dobivaj vesti na viber

„Тина Тарнер, „кралицата на рокенролот“, почина денеска на 83-годишна возраст по долго боледување во нејзиниот дом во Куснахт во близина на Цирих, Швајцарија“, изјави тој и додаде:

„Со нејзиното заминување, светот загуби музичка легенда“

Погребот ќе биде приватен, со блиски пријатели и семејството.

„Бараме да ја почитувате приватноста на нејзиното семејство во овој тежок момент“, рече портпаролот на Тина Тарнер.

Можете да прочитате

„Еколошка катастрофа, Чернобил, помор и поплави“ – последиците од рушењето на браната во Украина би можеле да бидат огромни

(Видео) Еди Рама ја зграпчи и ја бакна италијанската премиерка, опозицијата вели дека се однесувал како холивудска ѕвезда

Силен земјотрес ја погоди Романија, бил почувствуван и во Белград