Утрински Весник
Спорт

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Астон Вила го декласира Брајтон со 6:1, впо првиот натпревар од 7.коло во Премиер лигата. Двата тима сега имаат по пет победи и два порази. Играч на натпреварот беше Оли Воткинс со хет-трик.

dobivaj vesti na viber

Унаи Емери му одржа час по фудбал на колегата Роберто Де Зерби. Архитект на победата беше повремениот англиски репрезентативец Оли Воткинс.

Вила натпреварот го реши за само 12 минути, во периодот од 14. до 26. минута, кога постигна дури три гола. Вторкинс постигна два гола, а авто-гол си постигна Еступињан.

Во вториот дел Ансу Фати го деби голот во дресот на Брајтон. Вила возврати со головите на Воткинс, Рамзи и Даглас Луис.

Можете да прочитате

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања

„Септември месец сме, рано е да зборуваме за клупата на Реал“