Утрински Весник
Економија

Видео анкета: Дали има сериозна промена во висината на сметката за струја? Еве што одговараат граѓаните

Иако од први јануари се промени цената на струјата сепак граѓаните не забележале големи промени во сметките за електрична енергија за последниот месец.

Дел од граѓаните сметаат дека има незначително зголемување, а дел се уште и не направиле споредба со претходните месеци.

Еве што одговорија граѓаните за 24инфо.мк

Можете да прочитате

Просечната нето плата достигна речиси 40.000 денари!

ОИЛКО со понуда за преземање на Макпетрол: Фирма ќерка ќе стане сопственик на фирма мајка?

Утрински Весник

Николовски: За 300% ги зголемивме субвенциите за ориз и обезбедивме поддршка за набавка на комбајни за жнеење