Утрински Весник
Спорт

Ветеранот Хулк е фудбалски велемајстор

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Атлетико Минеиро се пласираше во Копа Либертадорес откако синоќа, во финалниот натпревар од квалификациите за ова натпреварување, со 3:1 го победи Милионарис.

dobivaj vesti na viber

Играч на натпреварот беше ветеранот Хулк. 36. годишниот напаѓач забележа асистенција и постигна брилијантен гол со кој го потврди пласманот на Атлетико во Копа Либертадорес.

Хулк му асистираше на Паулињо за првиот гол во 48.минута. Паулињо во 81. го постигна вториот гол, а потоа тој му асистираше на Хулк во 88.минута. Ветеранот со ножички го матираше голманот на Милионарис.

Хулк пред две години се врати во Бразил, откако 16 сезони играше во Европа и Кина. Неговиот договор со Атлетико истекува во декември 2024 година.

Можете да прочитате

Дончиќ со 40 поени, Далас повторно со „скап“ пораз

Португалија и Италија со рутински победи против аутсајдери, Словачка со шок за БиХ

(Видео) По победата на Вардар, Чкембари испратени со специјалци и полициски возила од Аеродром