Утрински Весник
Магазин

„Ватсап“ воведе опција што им олеснува на корисниците да напуштат здодевни групи

„Ватсап“ воведе опција што им олеснува на корисниците да напуштат здодевни групи

„Ватсап“ воведе нова функција која им овозможува на корисниците тивко да напуштат  групен разговор, без да бидат известени другите членови на групата.

dobivaj vesti na viber

Со ажурирање на апликацијата, само администраторот ќе добие известување за заминување на поединечен член од групата, а не и останатите членови.

Оваа функција беше дочекана со ентузијазам кај голем број корисници, кои сега веќе не мора да се плашат дека некој ќе се налути или навреди ако напуштат одредена група.

„Ватсап“ е најголемата платформа за пораки во светот, со повеќе од две милијарди активни корисници месечно и трета најголема социјална платформа по „Фејсбук“ и „Јутјуб“.

Можете да прочитате

(Видео) Кинезите изградија единствен пат во светот, кој минува низ средина на река

Кејт Бекинсејл блесна на моден настан во Лос Анџелес

Том Круз нема никаков удел во животот на ќерка си Сури