Утрински Весник
Македонија

Облачно време со температура до 12 степени

Следи промена на времето: Обилни дождови во текот на ноќта и температура до 22 степени

Времето денеска ќе биде умерено облачно со умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

dobivaj vesti na viber

Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 7 до 14 степени.

Во Скопје умерено облачно со слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне до 12 степени.

Можете да прочитате

Зградата на МНР светна во боите на Германија по повод посетата на Бербок

Од „Ќе видиш што ќе ти се случи“ до сечење гуми од автомобил – градоначалникот на Штип за заканите: Мислев ќе помине

ВМРО-ДПМНЕ по изјавата на Касами: Тетово е срцето на Македонија и никогаш нема да биде центар само на една заедница