Утрински Весник
Спорт

Јуве разгледува три понуди за продажба на Влаховиќ

Јуве разгледува три понуди за продажба на Влаховиќ

Душан Влаховиќ по само 18 месеци би можел да го напушти Јувентус. Србинот за сума поголема од 80 милиони евра, од Фиорентина се пресели во Јувантус, во јануари 2022 година.

dobivaj vesti na viber

Италијанските медиуми веќе извесно време пишуваат дека Јувентус е подготвен да го продаде, бидејќи тој е еден од играчите со најголема пазарна вредност.

Италијанскиот менаџер Масимо Брамбати откри дека Јувентус сериозно ќе ги разгледа понудите и дека во овој момент во клубот пристигнале три понуди за Влаховиќ.

„Три клуба покажаа сериозен интерес за Душан Влаховиќ. Според мене, Јувентус ќе ги сфати сериозно, тоа се Баерн Минхен, Атлетико Мадрид и Челзи“, рече тој.

Во исто време, шпанските медиуми го поврзуваат Влаховиќ со Реал Мадрид.

Можете да прочитате

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз

Македонија со одлична победа над Белгија во Златната европска лига