Утрински Весник
Спорт

Јунајтед влезе во трката за потписот на Белингем

Еквадор пред исфрлање од Мундијалот, доказите за „фалсификувањето“ на Кастилјо се огромни!

Ливерпул и Реал Мадрид добија силен конкурент во трката за потписот на Џуд Белингем. Манчестер јунајтед ќе се обиде да го убеди младиот фудбалер да се пресели на „Олд Трафорд“. Борусија Дортмунд за Белингем најмалку 100.000.000 евра.

dobivaj vesti na viber

Како што ексклузивно пренесува англиски „Телеграф“, „црвените ѓаволи“ се подготвени да влезат во трка со Реал и Ливерпул и на Дортмунд да му понудат 125.000.000 евра за еден од најталентираните фудбалери на планетата.

Белингем играше во Англија за Бирмингем, во 2020 година како 17-годишник го напушти клубот и се пресели во Германија.

Оваа сезона Англичанецот одигра вкупно 33 натпревари за Борусија и постигна 10 гола и забележа шест асистенции.

Можете да прочитате

Катарците и Ретлкиф со „подобрени“ понуди за Јунајтед, акциите на берзата скокнаа!

Швјонтек се повлече од Мајами, се повредила кашлајќи

„Хитлерсон“ и неговите другари добија доживотна суспензија