Утрински Весник
Македонија

Украл паричник и документи од „голф“- Приведен крадец во Охрид

Украл паричник и документи од „голф“- Приведен крадец во Охрид

Утрово во 02 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го привеле З.С.(36) од селото Оморани, општина Чашка.

dobivaj vesti na viber

Тој, претходно, на улицата „15 корпус“ во Охрид, од паркирано патничко возило „голф“ одзел паричник и документи.

Предметите се вратени на сопственикот на возилото, а против сторителот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира полицијата.

Можете да прочитате

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади кон партиите Левица и ЗНАМ

Таравари: Зголемување на минималната плата до 800 евра за борба против имиграцијата

Лукаревска: Само кога СДСМ победува, победници се и државата и граѓаните