Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Скопје

Автомобил и мопед се судрија доцна синоќа во Скопје

Синоќа во 21.20 часот било пријавено дека во Скопје на крстосница од ул.“Бледски договор“ и бул.“Илинден“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “сузуки“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.П.(28) од Скопје, и мотоцикл “глаз“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ј.Р.(23) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии