Утрински Весник
Македонија

Уапсен маж од Србија, осомничен за кражба

Lisici.jpg

Синоќа во 20.40 часот во Скопје полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода, го лишиле од слобода С.Г.(40) од Република Србија, со престој во Скопје.

Тој се сомничи за сторено кривично дело „кражба“.

Лицето било задржано во полициската станица за понатамошна постапка.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари