Утрински Весник
Спорт

Тренерот на Лестер доби отказ поради ceкс со фудбалерка!

223061 Trenerot Na Lester Dobi Otkaz Zashto Imal Seks So Fudbalerka.jpg
300x250 (7)

Тренерот на женскиот англиски клуб Лестер, Вили Кирк (45 г.) веднаш добил отказ поради сексуална афера со фудбалерка која ја тренирал. -По опсежна внатрешна дисциплинска постапка и почитување на приватноста на поединецот, Вили го прекрши кодексот на однесување на тимот до степен што ја прави неговата позиција неодржлива, истакнаа од Лестер. Овој 45-годишен тренер беше под истрага, а потоа суспендиран поради сомнежи дека е во врска со фудбалерка, а сега исплива на површина целиот валкан веш, поради што доби отказ по две години во клубот. Кирк го презеде женскиот тим на Лестер во јули 2022 година како спортски директор, а четири месеци подоцна се наименува за тренер, заменувајќи ја Лидија Бедфорд.

Ss1

Можете да прочитате

Реал во судиското продолжение ја кутна Барса која на двапати водеше на „Бернабеу“

Ливерпул преку Фулам се израмни на врвот со Арсенал

Вардар поразен од Воска во дербито на дното