Утрински Весник
Македонија

Трагедија: Маж почина на работното место

Brza Pomos 1.jpg

На 02.07.2024 во 15:40 часот во СВР Тетово било пријавено дека во Клиничка болница Тетово – Ургентен центар бил донесен починат 53-годишниот А.А. од тетовско Џепчиште.

Според пријавеното, тој паднал и се повредил додека извршувал работни задачи во правно лице од тетовско Непроштено, по што им подлегнал на повредите.

На лице место увид извршила увидна екипа при СВР Тетово.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Можете да прочитате

Девојка пронајдена мртва на браната Градче кај Кочани

Од денеска се воведува целосна забрана за движење во шумите

Бешлиовска за тримесечното бебе со модринки: Со име и презиме да бидат прозвани сите што згрешија за овој случај