Утрински Весник
Македонија

Тешко повреден мотоциклист во судир со трактор во Струмица

Lenta Policija 4.jpg

Четириесет и четири годишен мотоциклист е тешко повреден во судир со трактор во Струмица.

Како што соопшти МВР, сообраќајната нерсеќа е пријавена вчера во 07.30 часот во СВР Струмица, а се случила на ул.„Климент Охридски“, на делницата од крстосницата со магистрален пат и бул.„Ленинова“ до крстосницата која води во Зона Север, помеѓу трактор „имт-539“, управуван од В.А.(65) од с.Баница, Струмичко, и мотоцикл „кимко“, управуван од К.М.(44) од Струмица.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Медицинскиот центар Струмица, наведуваат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

Можете да прочитате

До петок сончево и многу топло, за викендот дожд и пад на температурите

Демант на ЈП Комунална хигиена Скопје: Комуналниот отпад во општина Аеродром се собира редовно

Целиот Балкан гори поради екстремно високите температури на воздухот – Погледнете ги температурите во моментов