Утрински Весник
Македонија

Тешка сообраќајка кај Плетвар, загина мотоциклист од Арачиново

Сообраќајка кај Тројаци, сообраќајот целосно во прекин

„Вчера во 13.25 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на магистралниот пат Прилеп-Росоман, кај место викано „Карпачов камен“ на Плетвар, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило фолксваген крафтер со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.М. од с.Арачиново, скопско и мотоцикл БМВ со прилепски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(28) од Прилеп.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата, од здобиените повреди мотоциклистот Д.Н. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид на местото извршила екипа од ОВР Прилеп, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција“, соопшти МВР.

Можете да прочитате

Судски совет му врати на Пендаровски по критиките: Тоа се нивни видувања

Јаневски до Арсовска: Добивте покачување над 70 илјади денари, земате плата над 2.500 евра, не работите ништо и донесовте банкрот

Намалена затворската казна на Марјан од “Доказ М”, дел за уцените ќе се суди одново