Утрински Весник
Спорт

(ВИДЕО) Потресни сцени во Франција: Играше фудбал иако пред мечот дозна дека мајка му е мртва

(ВИДЕО) Потресни сцени во Франција: Играше фудбал иако пред мечот дозна дека мајка му е мртва

Исијага Сила, 29-годишниот лев бек на репрезентацијата на Гвинеја и член на француски Монпеље, на мечот против Нант ја зазеде вообичаена позиција иако непосредно пред тоа дозна дека мајка му починала само неколку часа пред почетокот на средбата.

dobivaj vesti na viber

И покрај тажната вест, Сила истрча на теренот и го одигра целиот натпревар во победата на неговиот тим од 3:0. Но, потоа се скрши и се расплака на теренот, а неговите соиграчи дојдоа да му дадат поддршка и утеха.

Можете да прочитате

(Видео) Среќна „седумка“ за Севилја во Лига Европа, прв пораз во финале за Мурињо!

(Видео) „Ајронмен“ Ѓоковиќ со нова победа во Париз

Македонија со одлична победа над Белгија во Златната европска лига