Утрински Весник
Македонија

Стружанец со автомобилот излетал од патот, се здобил со тешки повреди

Стружанец со автомобилот излетал од патот, се здобил со тешки повреди

Доцна синоќа во струшката полиција било пријавено дека на регионалниот пат во селото Враништа, Струшко, автомобил со струшки регистарски ознаки, управуван од Б.К.(31) од Струга, излетал надвор од коловозот.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Струга.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран