Утрински Весник
Свет

Ставил камера во тоалетот и ги снимал своите деца: имал над 900 фотографии и видеа

Ставил камера во тоалетот и ги снимал своите деца: имал над 900 фотографии и видеа

Маж од Калифорнија е уапсен поради наводно поседување повеќе од 900 фотографии од детска порнографија, откако неговата сопруга пронашла скриена камера во нивниот дом и го пријавила во полиција.

dobivaj vesti na viber

Рајан Ровито (34) се соочил со својата сопруга на 8 март откако таа открила камера во гостинската бања во нивниот дом, соопшти полициската управа Рединг, пренесува „Фоксњуз“.

Тој признал дека знаел за камерата и рекол дека ќе ја фрли, но неговата сопруга претходно ги земала камерата и хард дискот. Таа повикала полиција поради загриженост дека тој ги снима нивните мали деца како ја користат бањата.

Полицијата добила налог за претрес на уредот. Детективите спровеле прелиминарна анализа и пронашле повеќе од 900 фотографии од детска порнографија и повеќе видеа од камерата во бањата.

На видеата се гледаат деца и возрасни како ја користат бањата, очигледно несвесни дека се снимени, соопшти полицијата.

Ден по пријавата е распишана потерница и полицијата го уапсила Ровит откако го запрела во сообраќајот.

Тој е обвинет за поседување детска порнографија и тајно снимање на соблечено лице.

Можете да прочитате

(Видео) Потресни сведоштва на украинските деца кои беа вратени од Русија

Пронајдени нови докази за убиството на малолетната Луиза во Германија, оружјето сѐ уште мистерија

Автомобил влетал во пешаци на аеродром во Германија, неколку лица повредени