Утрински Весник
Магазин

Старицата стана од гробот и отиде да подготви ручек

Ли Ксиуфенг, 95-годишна жена од кинеската провинција Гуангкси, станала од гробот шест дена по „смртта“ и отишла во својата кујна да подготви храна, пишува Дејли Стар.

Жената се здобила со повреда на главата кога се сопнала во својот дом.

Ја пронашол соседот во бессознание, мислел дека е мртва и организирал погреб бидејќи „покојната“ немала роднини.

Подоцна се покажа дека постарата жена доживеала клиничка смрт.

Погребната традиција во овој дел на Кина предвидува ковчегот да остане во куќата неколку дена.

Соседот не го закова, а ден пред погребот телото исчезна.

Подоцна била пронајдена сосема здрава во кујната како подготвува храна.

Можете да прочитате

Газираните сокови придонесуваат за ќелавост кај мажите

Едноставен тест дома со кој ќе откриете дали ви се затнати крвните садови

Зошто треба да пиете чај од хибискус наместо зелен?