Утрински Весник
Спорт

Станковиќ: Немојте да не правите будали, Рабио играше со рака

Станковиќ: Немојте да не правите будали, Рабио играше со рака

Јувентус ја совлада последнопласираната Сампдорија со 4:2 во последниот натпревар од 26. коло во Серија А.

dobivaj vesti na viber

Јувентус водеше со 2:0, но играчите на Дејан Станковиќ постигнаа два гола за само 70 секунди. Победникот го реши голот кој Адриен Рабиот го постигна во 64. минута за победа, а конечниот резултат во 94.минута го постигна Матијас Суле.

Тренерот на Сампдорија, по мечот го коментираше голот на Рабио, смета дека фрнацускиот фудбалер играл со рака.

„Ако судијата и ВАР велат дека немало играње со рака, тогаш им верувам, но… Видете, можете да го гледате видеото 20 пати и сепак ќе го видите играње со рака. Верувам дека судиите и ВАР видоа дека е во ред, ако тоа е она што го видоа. Ве молам, можеме да прифатиме некои работи, но само до одредени граници. Не сакаме да не прават будали“, рече Станковиќ.Можете да прочитате

Зинченко благодарен на Уфа, но не сака ниту да го спомене името Русија

Како пилешкото кари ја „десеткуваше“ холандската репрезентација

Англиските играчи шокирани од изведбата на нивната химна