Утрински Весник
Спорт

Спектакуларна рабона на Нуно Сантос

Спектакуларна рабона на Нуно Сантос

Во 24. коло од португалскиот шампионат, пред домашните навивачи во Лисабон, Спортинг со убедливи 3:0 славеше против деветтопласираната Боависта. Натпреварот го обележа спектакуларниот гол на крилниот напаѓач, Нуни Сантос.

dobivaj vesti na viber

28. годишникот, во 17.минута, постигна спектакуларен гол со рабона. Голот на Сантос веројатно ќе биде кандидат за наградата „Пушкаш“.

До крајот на натпреварот Спортинг ја потврди победата со автоголот на Салвадор Агра и голот на Паулињо.

Можете да прочитате

Дончиќ со 40 поени, Далас повторно со „скап“ пораз

Португалија и Италија со рутински победи против аутсајдери, Словачка со шок за БиХ

(Видео) По победата на Вардар, Чкембари испратени со специјалци и полициски возила од Аеродром