Утрински Весник
Спорт

Станиќ го одработи првиот тренинг со Работнички

Screenshot 2024 04 02 183929.png
Ss2

Новиот тренер на фудбалскиот прволигаш Работнички, Горан Станиќ го одработи првиот тренинг со „роматичарите“. Станиќ, кој е дел од академијата на „романтичарите“ на жешкото столче седнува по вторпат сезонава. Најпрво времено во финишот од есенскиот дел ја извршуваше оваа должност по разрешувањето на Милан Илиевски, на два натпреаври, по што довербата му беше укажана на Гоце Седлоски, кој заминува од клубот по четири месеци, оти ги нема посакуваните резултати. Работнички наместо за врвот се доведе во ситуација да се бори за опстанок. Во пролетниот дел од сезоната, Работнички има една победа, едно реми и дури пет порази во седум натпревари. Станиќ и неговите соработници Блаже Лазаревски и Бојан Марковски, како и тренерот на голманите Матеј Миленков ги очекува тешка задача да се избори опстанок во прволигашкото друштво.

Ss1

Можете да прочитате

Реал во судиското продолжение ја кутна Барса која на двапати водеше на „Бернабеу“

Ливерпул преку Фулам се израмни на врвот со Арсенал

Вардар поразен од Воска во дербито на дното