Утрински Весник
Спорт

Шкупи не ја искорсти предноста на домашниот терен во куп-пресметката со Тиквеш

20230518141210.jpg
300x250 (7)

Шкупи не ја икористи предноста на домашниот терен во Чаир во првиот полуфинален натпреавр од фудбалскиот Куп на Македонија против Тиквеш (0:0). Патникот во финалето од овој двомеч ќе се решава во Кавадарци на 17 април. Кавадарчани ја оставрија целта во Чаир, да го одбранат својот гол. Утре се игра првата пресметка од второто полуфинале во Купот, во која се среќаваат Воска и Македонија ЃП.

Ss1

Можете да прочитате

Реал во судиското продолжение ја кутна Барса која на двапати водеше на „Бернабеу“

Ливерпул преку Фулам се израмни на врвот со Арсенал

Вардар поразен од Воска во дербито на дното