Утрински Весник
Спорт

Спалети: Не сум преговарал со други клубови

Спалети: Не сум преговарал со други клубови

Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети, ги демантираше гласините дека добил понуди од други клубови. 64-годишниот стратег ги демантираше пишувањата на италијанските медиуми дека на лето ќе го напушти Неапол.

dobivaj vesti na viber

„Немаше потреба да се преговара. Не сум одбил зголемување на платата. Не е точно дека сум добил понуди од други клубови, тоа не е точно. Не чекам други клубови и воопшто не сум имал други понуди. Дури и претседателот на клубот Аурелио де Лаурентис го истакна токму тоа. Тој има многу сериозни амбиции во Лигата на шампионите и го однесе клубот од нула до титулата“, изјави Спалети.

Наполи ќе го добие „скудетото“ по последниот натпревар од сезоната, дома против Сампдорија на 4 јуни.

Можете да прочитате

Знаме со порака „Косово е Албанија“ и антисрпско скандирање на трибините во Хамбург

Знаме со порака „Косово е Албанија“ и антисрпско скандирање на трибините во Хамбург

Американска пливачка постави светски рекорд