Утрински Весник
Скопје

ЈСП Скопје утре ќе вози по неделен распоред

Download 2.jpg

Утре е неработен поради одржувањето на двојните избори во земјава, втор круг од претседателскиот и парламентарни. Поради тоа јавниот превоз во Скопје ќе биде организиран според неделен возен ред. -Ве информираме дека утре јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред, а Жичницата нема да работи, соопштија од ЈСП. Дежурни билетарници во периодото од седум до 14 часот ќе бидат кај Транспортен центар и во Ѓорче Петров.

Можете да прочитате

Герасимовски: Ве каниме сите во Парк на Франкофонија на заедничко дружење и дегустација на храна

Во сабота и недела во Скопје прскање против комарци

Општина Карпош води постапка против диво поставениот луна парк кај базенот ,,Борис Трајковски”