Утрински Весник
Македонија

Сообраќајот се одвива без забрани, по влажни коловози, врнежи од снег се бележат на Попова Шапка

Сообраќајот се одвива без забрани, по влажни коловози, врнежи од снег се бележат на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози.

dobivaj vesti na viber

Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Можете да прочитате

(ВИДЕО) Завршија строгите протоколи: полицијата дозволи пристап за сите до гробот на Гоце Делчев

Претседателот Пендаровски положи цвеќе по повод 151 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

(Видео) Бугари со пцости до македонските полицајци – тензично на границата „Деве Баир“